Producenci
Jak zmierzyć rozmiar palca?

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar palca? Od czego zacząć? Na co szczególnie zwracać uwagę? Czytaj dalej i zdobądź cenne informacje, aby więcej nie mieć takich dylematów!

Najpewniej u jubilera

Najprościej jest zmierzyć rozmiar palca u jubilera. Fachowe oko szybko oceni i dobierze prawidłowy rozmiar. W sklepach jubilerskich dostępne są specjalne obrączki miarowe, więc bez trudu przekonasz się jaki rozmiar nosisz – a zdobytą w ten sposób wiedzę, będziesz mógł potem przełożyć na zakupy online.

Jak zmierzyć rozmiar palca w domu?

- za pomocą posiadanego już pierścionka

W zaciszu własnego domu również możesz zmierzyć rozmiar palca. Wystarczy, że wykorzystasz posiadany już pierścionek. W sieci z łatwością znajdziesz tabele rozmiarów, do której po wydrukowaniu będziesz mógł przyłożyć swoją biżuterię i przekonać się, jaki rozmiar posiada każdy z Twoich palców.

- z wykorzystaniem kartki, linijki, nożyczek i długopisu

Ta metoda bazuje na wycięciu z kartki papieru paska, który swoją szerokością będzie przypominał szerokość pierścionka. Następnie wystarczy, że owiniesz go wokół palca, którego rozmiar chcesz poznać. Potem zaznacz na pasku kreskę w miejscu, gdzie początek paska zrównuje się z jego końcem. Po zmierzeniu tej odległości uzyskasz informację o obwodzie swojego palca, a po porównaniu tego wyniku z tabelą rozmiarów dowiesz się, jaki rozmiar pierścionka powinieneś wybrać.

PAMIĘTAJ!

Nie ściskaj zbyt mocno kartki wokół palca. Wystarczy, że będzie lekko przylegać – wtedy pomiar będzie najbardziej dokładny.

Dlaczego warto regularnie sprawdzać rozmiar palca?

Rozmiar palca może zmieniać się na przestrzeni lat w sposób bardzo naturalny, dlatego raz na jakiś czas warto go skontrolować. Oprócz tego zmiany temperatury, czy nawet konkretne pory dnia mogą wpływać na pewne różnice w osiąganych wynikach pomiarów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl